Експортування товарів є невід’ємною частиною зовнішньоекономічної діяльності будь-якої країни. Експортування передбачає вивезення продукції без зобов’язання її ввезення назад. Митне оформлення експорту доступне фізичним та юридичним особам у всіх органах митниці України.

Україна стимулює розвиток експорту, тому більшість товарів податки не поширюється. При вивезенні певних типів товарів на митне оформлення експорту ціна залежить від ставок вивізного мита:

 

Тип товару Ставка мита, %
Домашні види великої рогатої худоби (ВРХ), живі вівці 10
Необроблені шкіри ВРХ, овець, ягнят та інших тварин 22
Насіння олійних культур 10
Лом чорних металів 10
Лом легованих чорних та кольорових металів 15
Природний газ у газоподібному чи зрідженому стані 35%, але не менше 400грн/1000м3

Не забувайте, якщо ви регулярно сплачуєте ПДВ, то під час експортування товарів маєте законне право на відшкодування цього податку.

Порядок оформлення експорту товарів та вантажів

Оформлення митних документів на експорт –це дуже трудомісткий та юридично складний процес. Щоб вам було простіше розібратися, ми сформували стратегію із 4-х кроків:

  1. Визначитись з типом операції – класичний експорт або тимчасовий, для вторинної переробки, вивезення для ремонту чи сервісного обслуговування;
  2. Заручитися підтримкою грамотного митного брокера, який представлятиме ваші інтереси в держінстанціях.
  3. Один із ключових етапів експорту товарів – оформлення документів. Ця частина роботи найбільш відповідальна: оформлення товару відповідно до коду УКТЗЕД, акредитація самої фірми-експортера, укладання зовнішньоекономічного контракту, договору надання транспортно-експедиційних послуг;
  4. Сплата податків та мит, контроль за правильним їх нарахуванням, документування всіх процедур;

Які документи необхідні для успішного оформлення експорту?

Документальне оформлення відрізняється залежно від типу товару (ми зараз говоримо про визначення коду УКТЗЕД). Тільки після надання коду можна точно сказати, який перелік документів необхідний. Так, товари з категорії брухту металів можуть проходити радіологічний аналіз, живі тварини – ветеринарний огляд, а необроблені шкіри – фітосанітарний контроль.

Оформлення документів може забрати у клієнта багато часу, матеріальних ресурсів та моральних сил. Щоб уникнути втрат, потрібно ґрунтовно підготуватися до процедури та добре вивчити законодавчу базу у сфері митного та податкового права.

Як спростити процес митного оформлення експорту вантажу?

Якщо експортувати товар через кур’єрські служби, процедура розмитнення посилок буде значно простішою. Більше про це можна прочитати тут.

Самостійно відстежувати оновлення законодавства – заняття не для кожного. Тим більше, якщо ви людина зайнята і цінуєте свій час. Щоб митне оформлення пройшло швидко та “безболісно”, звертайтеся за професійною допомогою.

Митний брокер “IMEX” – це ваш інструмент для ефективного розвитку бізнесу. Ми допоможемо налагодити зовнішньоекономічну діяльність компанії, якісно організувавши оформлення вантажу на експорт.

Оформлення експорту без проблем. Зв'яжіться з нами та переконайтеся самі!