Растаможка спецтехники

Розмитнення спецтехніки. Що треба знати?

 

Як відомо, спецтехніка європейського виробництва вже давно активно використовується українцями, оскільки відома своєю надійністю та довговічністю. Будь-яка техніка потребує оновлення, тому кожна компанія, яка використовує подібні машини, рано чи пізно стикається з вибором, купувати спецтехніку в Україні або завозити з-за кордону. Будь-то будівельна або сільськогосподарська техніка, з Європи вона буде в кращому стані, ніж аналогічні машини, що були у використанні в Україні. Ще однією перевагою є ціна. Купівля чи оренда спеціальної техніки – задоволення не з дешевих. Тому має сенс шукати вигідніші пропозиції. Купівля та розмитнення спецтехніки з Європи обійдеться відчутно дешевше, ніж придбання цих моделей в Україні. Але варто врахувати, що процедура митного оформлення такої техніки складніша, ніж для легкових автомобілів. Тому до цього процесу потрібно підходити продумано та заздалегідь.

Процедура митного оформлення спецмашин

  • Ще до в’їзду машини в Україну потрібно зібрати пакет документів, який буде заздалегідь обумовлений на консультації з митним брокером.
  • Після підписання договору, ви передасте цю документацію вашому фахівцю з розмитнення.
  • Щойно спецмашина прибула на кордон України, митний брокер оформлює ПД чи попередню декларацію. Після цього машина може в’їхати на територію України і власник має 10 днів, щоб оформити спецтехніку на митниці.
  • Ви сплачуєте податки. Ця сума заморожується на рахунку митниці, доки не буде оформлена основна декларація.
  • Коли машина прибуває до митного терміналу, митний декларант заповнює основну декларацію.
  • Ваші кошти зараховуються на рахунок митниці.
  • Ви забираєте готову декларацію та свою машину.

Особливості розмитнення спеціальної техніки

  • Авто має відповідати екологічному стандарту Євро-5.
  • Як у Європі, так і в Україні проїзд спецтехніки дозволено лише через спеціальні пункти пропуску, а також певними трасами, переїздами та мостами.
  • Для певних габаритних видів спецтехніки потрібний супровідний транспорт державних служб.
  • Підприємство, на яке оформляється спецтехніка має укласти контракт ЗЕД та здійснити всі платежі, пов’язані з купівлею та розмитненням спецмашини, зі свого рахунку лише за безготівковим виплатом.
  • Під час фізичного огляду машини потрібно перевірити читабельність та відповідність номерів шасі, навісного обладнання та кузова з даними, описаними в документах.
  • Для спецтехніки необхідно пройти низку експертиз та отримати деякі дозволи, такі як санітарно-епідеміологічна експертиза, перевірка у Держтехінспекції, отримати сертифікат відповідності і пройти радіологічний контроль.

Вартість розмитнення спецтехніки

На питання “скільки коштує розмитнення спецтехніки?”, на жаль, немає однозначної відповіді. Для кожної категорії свої правила та нюанси. Наприклад, на всю сільськогосподарську техніку нараховується лише 20% ПДВ та жодних додаткових платежів не буде. А ось пожежні машини обкладаються від 5 – до 10% мита та 20% ПДВ залежно від комплектації. Тож радимо безпосередньо проконсультуватися з митним брокером. Так ви зможете отримати актуальну інформацію за вашим видом спецтехніки

Ми радо проконсультуємо вас з усіх питань розмитнення. Телефонуйте нам зараз