Як відомо, спецтехніка європейського виробництва вже давно активно використовується українцями, оскільки відома своєю надійністю та довговічністю. Будь-яка техніка потребує оновлення, тому кожна компанія, яка використовує подібні машини, рано чи пізно стикається з вибором, купувати спецтехніку в Україні або завозити з-за кордону. Будь-то будівельна або сільськогосподарська техніка, з Європи вона буде в кращому стані, ніж аналогічні машини, що були у використанні в Україні. Ще однією перевагою є ціна. Купівля чи оренда спеціальної техніки – задоволення не з дешевих. Тому має сенс шукати вигідніші пропозиції. Купівля та розмитнення спецтехніки з Європи обійдеться відчутно дешевше, ніж придбання цих моделей в Україні. Але варто врахувати, що процедура митного оформлення такої техніки складніша, ніж для легкових автомобілів. Тому до цього процесу потрібно підходити продумано та заздалегідь.
- Ще до в’їзду машини в Україну потрібно зібрати пакет документів, який буде заздалегідь обумовлений на консультації з митним брокером.
- Після підписання договору, ви передасте цю документацію вашому фахівцю з розмитнення.
- Щойно спецмашина прибула на кордон України, митний брокер оформлює ПД чи попередню декларацію. Після цього машина може в’їхати на територію України і власник має 10 днів, щоб оформити спецтехніку на митниці.
- Ви сплачуєте податки. Ця сума заморожується на рахунку митниці, доки не буде оформлена основна декларація.
- Коли машина прибуває до митного терміналу, митний декларант заповнює основну декларацію.
- Ваші кошти зараховуються на рахунок митниці.
- Ви забираєте готову декларацію та свою машину.
- Авто має відповідати екологічному стандарту Євро-5.
- Як у Європі, так і в Україні проїзд спецтехніки дозволено лише через спеціальні пункти пропуску, а також певними трасами, переїздами та мостами.
- Для певних габаритних видів спецтехніки потрібний супровідний транспорт державних служб.
- Підприємство, на яке оформляється спецтехніка має укласти контракт ЗЕД та здійснити всі платежі, пов’язані з купівлею та розмитненням спецмашини, зі свого рахунку лише за безготівковим виплатом.
- Під час фізичного огляду машини потрібно перевірити читабельність та відповідність номерів шасі, навісного обладнання та кузова з даними, описаними в документах.
- Для спецтехніки необхідно пройти низку експертиз та отримати деякі дозволи, такі як санітарно-епідеміологічна експертиза, перевірка у Держтехінспекції, отримати сертифікат відповідності і пройти радіологічний контроль.
На питання “скільки коштує розмитнення спецтехніки?”, на жаль, немає однозначної відповіді. Для кожної категорії свої правила та нюанси. Наприклад, на всю сільськогосподарську техніку нараховується лише 20% ПДВ та жодних додаткових платежів не буде. А ось пожежні машини обкладаються від 5 – до 10% мита та 20% ПДВ залежно від комплектації. Тож радимо безпосередньо проконсультуватися з митним брокером. Так ви зможете отримати актуальну інформацію за вашим видом спецтехніки