Чому купівля та розмитнення вантажних авто з Європи така актуальна в Україні? Вантажний автомобіль незамінний в інфраструктурі населеного пункту будь-якого масштабу, чи то місто мільйонник, чи то невелике селище. Вантажівки потрібні як сільськогосподарським та виробничим підприємствам, так і дистриб’юторським компаніям.
Вітчизняні вантажні автомобілі вважаються витривалими, адже їх експлуатують десятиліттями. Але чи така приваблива перспектива покладатися на “Газель”? Якість складання та термін нормальної роботи залишають бажати кращого, але купити імпортну вантажну машину може далеко не кожен. Звичайно, ми зараз не говоримо про індійський та китайський ринки, оскільки придбання транспорту там можна описати, як обмін шила на мило.
Який вихід? Пригін та розмитнення вантажних авто з Європи. Європейські авто – справді міцні та надійні помічники вашого бізнесу. Навіть після тривалої експлуатації вони все одно класово вищі за вітчизняні аналоги. А вже про важку техніку і говорити нічого, на українському машинобудівному ринку просто немає гідної альтернативи німецьким тягачам та фурам. Ось кілька причин, чому придбання та розмитнення вантажного авто з Європи є правильним рішенням:
сучасні європейські вантажівки споживають менше палива, ніж вітчизняні;
велика вантажопідйомність;
термін їх експлуатації набагато довший;
умови використання до продажу лояльніші, ніж звичні для нас. Дороги кращі, та й самі європейці щадно ставляться до техніки та поважають людську працю. Тому за умовні 2 роки вантажівка “зношується” на 40% менше.
Процедура митного оформлення вантажного авто дещо відрізняється від розмитнення легкових автомобілів. Ось що варто знати, якщо збираєтеся придбати вантажівку за кордоном:
- Вантажним вважається будь-який транспорт із передбаченою спеціальною платформою для перевезення вантажів. Навіть невеликі машини, які мають таке місце, розмитнюються, як вантажні.
- Тягачі – не належать до вантажівок, це окрема категорія. Про особливості розмитнення сідельних тягачів ви можете прочитати тут.
- Усі вантажні авто, що ввозяться на територію України, повинні відповідати нормам екологічності “Євро-5”.
- За наявності сертифіката Євро-1 про походження вантажівки з Європи можна скористатися преференцією на мито
Ми рекомендуємо купувати вантажні автомобілі до 5 років. Вони дорожчі, ніж старі, але податки будуть значно нижчими. У результаті ціна такої машини з розмитненням вийде така ж, як і на стару вантажівку. Краще вкласти свої кошти в покупку справді гарної нової вантажівки, ніж у податки на старе авто.
Процедура розмитнення вантажних транспортних засобів
Процес митного оформлення будь-якого транспортного засобу можна умовно поділити на такі основні етапи:
- Консультація з митним брокером Ми настійно рекомендуємо обговорити всі деталі зі спеціалістом ще до початку покупки.
- Збір документів. Ваш митний брокер складатиме вам список документації, яку потрібно підготувати для розмитнення.
- Підписання договору з митним брокером. Співпраця з митним представником здійснюється виключно через підписання договору. Це ваша гарантія.
- Розрахунок та оплата податків. Ви сплачуєте на рахунок митниці так звану фінансову гарантію, після чого машина перетинає кордон України. Ці кошти заморожуються на рахунку митниці до оформлення основної декларації.
- Оформлення митної декларації. Коли вантажівка в’їжджає на митний пункт, ваш фахівець з розмитнення заповнює та подає основну декларацію.
- Кошти, сплачені вами раніше, зараховуються на рахунок митниці.
- Ви забираєте свою розмитнену машину.
Які документи потрібні для митного оформлення вантажних автомобілів?
- Паспорт чи посвідка на проживання.
- Ідентифікаційний код для фізичних осіб та документ про акредитацію для підприємств.
- Інвойс або договір купівлі-продажу.
- Технічний паспорт на машину.
- Документ про зняття вантажівки з обліку у країні імпорту.
- Документ, що підтверджує оплату, наприклад, чек з банку.
- Сертифікат про походження Євро-1 буде величезним плюсом.
- Довідка про відповідність екологічним нормам Євро-5.
- Договір із митним представником.
Скільки коштує розмитнення вантажного авто з Європи?
Усі вантажні транспортні засоби розмитнюються за кодом 8704, проте існує велика кількість підкатегорій, які поділяють вантажні машини за типами залежно від таких показників:
- Об’єм двигуна
- Тип двигуна
- Маса машини
- Вік авто
З цих показників розраховується 3 основних податку. Для більшості вантажних авто це:
Мито – 10% від митної вартості транспортного засобу, до якого входить ціна самої машини та всі витрати на її доставку до кордону України. За наявності сертифіката Євро-1 мито не сплачується.
ПДВ – 20% від оцінної вартості та ввізного мита.
Акцизний збір. Нараховується за ставками акцизу залежно віку авто.
Вік авто, років | Ставка акцизу, євро/куб. |
до 5 | 0,02 |
5-8 | 0,8 |
от 8 | 1 |
Ви можете заздалегідь дізнатися суму митних зборів на той чи інший автомобіль звернувшись до компанії Імекс. Ми з радістю допоможемо вам!
Якщо зважити всі “за” та “проти” процедури пригону та розмитнення вантажівки з Європи, то, безсумнівно, ви вирішите, що це вигідне вкладення.
Європейський автомобіль прослужить без поломок та збоїв довгий час. А співпраця з професійним митним представником зробить процес розмитнення максимально комфортним для вас.