
Що таке митне оформлення? Якщо сказати просто, то це підготовка та оформлення всіх необхідних документів та дотримання формальностей для законного переміщення товарів чи вантажів через кордон України. Відповідно до 5 розділу Митного кодексу України існує 14 митних режимів. Процес оформлення шкірного напряму має свої нюанси. В основному, відмінність у пакеті документів та порядку проведення. Також одним із ключових моментів міжнародних закупівель є перевезення товару. У цій статті ми розглянемо, як відбувається митне оформлення вантажів та як регулюються відносини між продавцем та покупцем на етапі перевезення вантажу.
Етапи митного очищення вантажів:
1.Акредитація на митниці Києва (для юридичних осіб).
2.Митний брокер отримує документи товару.
3.Брокер визначає код товару згідно з УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності). Фото нижче.
4.Якщо передбачено фінансова гарантія, то брокер оформлює попередню митну декларацію. Якщо фінансової гарантії немає, оформляється попереднє повідомлення.
5. Машина з вантажем в’їжджає до зони митного контролю.
6.Митний брокер проводить фізичний огляд вантажу. Він перевіряє, чи відповідає фактично товар, його вага, кількість, розмір того, що описано в документах.
7.Нетарифне регулювання. За потреби власник отримує дозволи від служб на ввезення вантажу в залежності від типу товару.
8.Подання декларації.
9.Оформлення декларації.
10. Оплата податків за фіксованими ставками відсотків залежно від коду товару.
Це загальний опис етапів митного оформлення у Києві. Вони можуть відрізнятися залежно від типу товару, режиму проходження кордону, умов постачання, страхування та інших факторів. Наприклад, розмитнення посилок в Україні, які відправляються через міжнародні кур’єрські служби, типу FedEx, UPS та інші, відбувається більш просто.
Міжнародні перевезення проводяться за правилами, які називаються Incoterms. Існують різні умови поставок згідно з Incoterms, які регулюють, хто і на яких етапах несе відповідальність за товар (див. інфографік нижче)
Посередником у договорі між покупцем та продавцем виступає банк. Він переказує гроші на рахунок продавця тільки після виконання продавцем усіх пунктів договору та доставки товару у належному вигляді. Також існують незалежні аудитори, які перевіряють цілісність товару, його якість та дотримання умов перевезення під час передачі від продавця покупцю в момент навантаження чи вивантаження. Це дозволяє визначити, хто відповідає за пошкодження товару, якщо такі є.
Ми в IMEX з радістю допоможемо вам провести митне оформлення у Києві. Наші фахівці готові провести детальну консультацію та відповісти на всі ваші запитання. Після укладення договору ви можете повністю довірити нам митне очищення вашого вантажу та ні про що не перейматися.