Обжалование таможенной стоимости автомобиля в Украине
Артур Нагорный Коментарів немає

Вартість автомобіля відіграє важливу роль при розрахунку суми податків. Чим дорожче авто, тим більша кінцева сума податків, яку доведеться заплатити автовласнику за його розмитнення. Проблема в тому, що митні органи прораховують свою ціну. І митна вартість автомобіля часом буває значно вище за фактичну і зазначену в документах. Як наслідок, вищі податки. Часто для автовласника це стає несподіванкою, оскільки не розраховує на такі великі додаткові платежі. У такому разі ви маєте право на оскарження митної вартості автомобіля. Як відбувається цей процес? Давайте розберемося по порядку.

У яких випадках митниця може встановити свою вартість?

Причиною таких дій митниці можуть бути недостовірні дані про ціну авто або вагомі причини. Наприклад:

  • Наявність розбіжностей у документах;
  • Відсутність повного списку відомостей;
  • Ознаки підробки документа.

Однак, трапляються випадки, коли митну вартість автомобіля збільшують з невідомих причин, не маючи на те вагомих підстав. Згідно зі статтею 53 митного кодексу, у цьому випадку ви зобов’язані надати додаткові документи, які б підтверджували ціну авто. Проблема в тому, що не всі ці документи реально отримати. І тут автовласник заходить у глухий кут: він ніяк не може надати весь список документів, а митниця не збирається переглядати вартість авто. Що робити у цьому випадку?

Як заперечити вартість авто?

Якщо ви вважаєте, що вартість, зазначена митницею необґрунтована і у вас є вагомі причини так вважати, ви можете оскаржити рішення про збільшення вартості в митних органах вищої інстанції або в суді. Разом з тим, у вас мають бути вагомі факти, які б аргументували вашу скаргу.

Найкраще звертатися зі скаргою до суду, а не на митницю. Бо у митних органах скарги такого плану найчастіше відхиляються. У судах, навпаки, частіше виноситься рішення на користь автовласника. Для того, щоб звернутися до суду, вам потрібно:

  • Сплатити встановлені митницею платежі;
  • Взяти у митних органах рішення про коригування митної вартості;
  • Отримати документ про відмову у розмитненні авто.

Після розгляду справи, якщо суд винесе рішення на вашу користь, ви зможете отримати назад суму надміру сплачених вами платежів. Також ви можете вимагати притягнення до відповідальності винних у неправомірних діях працівників митниці.

Отже, якщо митні органи необґрунтовано збільшують вартість вашого автомобіля, не обов’язково з нею погоджуватися та покірно оплачувати всі платежі. Ви маєте право на оскарження митної вартості автомобіля у суді. Однак краще спочатку проконсультуватися з юристом.