Таможенный брокер и таможенный декларант
Артур Нагорный Коментарів немає

Митний брокер чи декларант, чи є різниця? Це питання цікавить багатьох, адже і ті, й інші займаються оформленням вантажів під час перетину останніми кордонами України.

У митному кодексі України (ТКУ) можна знайти чіткі визначення обох понять.

Відповідно до статті 4 ТКУ, декларант – це фізична особа, яка декларує свій товар самостійно або передає право це зробити іншим.

Митний брокер, згідно зі статтею 416, частина 1 МКУ, – це юридична особа, комерційна організація, яка спеціалізується на наданні послуг з оформлення на митниці вантажів для приватних осіб та компаній.

Декларанти діють на підставі заяв до регіональних органів митниці. Їхні правовідносини пов’язані тільки з тими вантажами та товарами, які належать йому, чи то експорту чи імпорту.

Митні послуги брокерів укладаються у представництві інтересів клієнта виходячи з укладеного письмового договору із нею. Тобто продуктом таких компаній є саме послуга декларування.

Митний брокер для фізичних осіб

Декларант має право на юридично значущі дії від свого імені щодо транспортних засобів, інших вантажів або товарів, які він експортує або імпортує. Але при цьому декларант має стояти на обліку в органах доходів та зборів України, згідно зі ст. 265 ч. 3 МКУ. Частина 5 цієї статті говорить про те, що всі повноваження щодо оформлення можна передати довіреним особам.

Брокерські послуги фізичним особам зручні, оскільки компанія перебирає всю відповідальність за результат. Вам не потрібно оформлювати та подавати у відповідні інстанції гори документів, не доведеться розбиратися в актуальних ставках податків, можливості провести розмитнення за пільговими тарифами тощо.

Послуги митного брокера від компанії IMEX – це не тільки звільнення від рутинних завдань, але й досягнення результату максимально швидко. Ми цінуємо час для клієнтів.

Митні брокери для юридичних осіб

Підприємства також можуть самостійно займатися декларуванням своїх вантажів, але тільки в тому випадку, якщо у штаті компанії є ліцензований митний декларант. Відповідно, для представників малого бізнесу та тих, хто тільки починає налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність, цей варіант економічно невигідний. Набагато дешевше одержувати послуги митного брокера на умовах аутсорсингу.

Брокерська компанія – це ефективний посередник між відправником вантажу, його одержувачем та державними регуляторами цього процесу – митницею. Після укладання договору брокер може представляти всі інтереси клієнта, включаючи роботу з документацією та сплату податків.

При виборі компанії пам’ятайте, що вартість послуг митного брокера має бути високою. Хороші фахівці беруть на себе повну відповідальність за результат імпорту та експорту товарів, працюють швидко та якісно, не відволікаючи клієнта через дрібниці.