Митинг автовладельцев
Артур Нагорный Коментарів немає

15 та 16 травня власники авто на єврономерах зібралися в центрі Києва з вимогами:

 • Зупинити запровадження штрафів за нерозмитнені машини та продовжити пільговий період на півроку.
 • Переглянути формулу нарахування акцизу;

 • Провести із цього приводу зустріч із переможцем президентських перегонів 2019 (нині з Президентом) Володимиром Зеленським.

Нагадуємо, що у період з 22.11.18 по 22.02.19 українська митниця оформила 218 000 ТЗ, при цьому до скарбниці прибуло 13,6 млрд грн. З цього обсягу майже 140 000 – авто на єврономерах, ввезені до набрання чинності законом (у період з 1.01.15). За їхню розмитнення держава виручила майже 8,7 млрд. І це при тому, що на акциз діяла знижка 50%.

За даними Мінфіну, на 1 січня 2019 року в Україні перебуває 614 000 автомобілів на єврономерах. Організація АвтоЄвроСила, яка ініціювала мітинг, ознайомила нас із власною статистикою, згідно з якою розмитнено зараз лише 5% євроблях.

Здавалося б, пільговий період розмитнення – чудовий спосіб збільшити доходи бюджету країни, зберігши при цьому прихильність громадян. Українцям цей закон настільки сподобався, що протягом усього пільгового періоду митні брокери працювали в посиленому режимі. А в останній тиждень “50% знижки на акциз” деяким митним пунктам столиці довелося працювати в 10 разів більше, ніж звичайно.

І при цьому ажіотажі влада самостійно не зважилася на відстрочку штрафів, не кажучи вже про продовження пільгового періоду, вона стала терпляче чекати на ініціативи від народу. А раптом люди не помітять, що набирають чинності агресивні штрафи. Внаслідок емоційних виступів мітингувальників та підтримки преси за зміну Закону 8371 Податкового кодексу України проголосували 236 депутатів. Увечері 16 травня голова податкового комітету Ради Ніна Южаніна представила народу нові подробиці закону.

Що змінилося у розмитненні 16 травня 2019 року?

Жодних кардинальних нововведень українці не отримали – у законі лише змінили “180” на “270”. Але організації Авто Євро Сила, які мітингують під патронажем, не стануть задовольнятися малим і продовжать акцію на підтримку проекту “За доступну розмитнення”. Її основні постулати:

 • Повне безкомпромісне скасування акцизу;
 • Відстрочення запровадження штрафів на 6 місяців;
 • Припинення нарахування повторних штрафів за митне оформлення у розмірі 8500 грн.

Як відбуватиметься розмитнення з 16 травня до 24 серпня 2019 року?

Затягувати не варто. Про це вам скаже кожен, хто стояв у черзі на митниці 22 лютого 2019 року та не встиг скористатися 50% знижкою на акциз. Було справді прикро, стомлено і дорого так запізнитися.

Сама ж процедура розмитнення не отримала жодних змін. Як і раніше, власник авто на єврономерах винен:

 • Зателефонувати нам чи написати в соцмережах, домовитися про особисту зустріч.
 • Підписати договір про співпрацю. Надіслати документи на авто. Отримати приблизний розрахунок вартості митних платежів.
 • Сплатити послуги брокера.
 • Надати брокеру можливість зробити фото для митниці: загальне, салон, пробіг, VIN-код.
 • Прибути на митницю у вказаний час. Сплатити перепустку до зони митного контролю.
 • Внести гроші на рахунок митниці для сплати податків.
 • Стати на облік у СЦ МВС (МРЕО).
 • Отримати легальне авто та не боятися штрафів.

Вартість послуг митного брокера Imex для приватних осіб лише $200 (€180). При цьому ви отримуєте гарантію грамотного оформлення та своєчасної сплати податків, заощаджуєте свій час та гроші, не розпорошуючись на абсолютно незнайомі вам процедури.